Усиновлення: крок за кроком

Усиновлення: крок за кроком

Дитинство – найважливіший період в житті людини. Саме в цей час вона формується фізично, психічно, інтелектуально, набуваючи усіх необхідних знань, умінь і навичок. У переважній більшості випадків якість дитячих років визначається якість усього подальшого свідомого життя людини. Травми, якого б характеру вони не були, залишають свій слід, який неможливо «стерти» і продовжують такі «хвороби» суспільства як наркоманія, проституція, насильство, злочинність тощо. Виходячи з вищезазначеного, кожна дитина повинна зростати у родині, в атмосфері любові, турботи.

На жаль, в Україна, як і всьому світі, є діти, які потребують влаштування до родини, - це діти-сироти, які залишаються без батьківського піклування.

Якщо кожна сота родина в Україні візьме на виховання дитину, яка цього потребує, то сирітства в Україні не буде.

В Україні існує декілька шляхів влаштування таких дітей у родини:

  • усиновлення (удочеріння);
  • взяття під опіку (піклування);
  • створення дитячого будинку сімейного типу;
  • створення прийомної родини.

Усиновлення дитини є найкращим шляхом для влаштування долі дитини, оскільки вона після процедури усиновлення на правах сина чи доньки входить у нову вже сім’ю. Для того, щоб усиновити дитину громадянам України потрібно звернутися до служби у справах неповнолітніх при райдержадміністраціях (міськвиконкомах) за місцем свого проживання. У цій установі вони отримають детальну консультацію щодо процедури усиновлення.

Відповідно до законодавства України усиновлення є безкоштовним.

У разі, якщо громадяни визначилися і бажають усиновити дитину їм необхідно звернутися до служби у справах неповнолітніх за місцем проживання з письмовою заявою для отримання висновку про можливість бути усиновителями.

До заяви треба додати:

· висновок про стан здоров’я кожного заявника (бланк висновку отримують у спеціаліста служби у справах неповнолітніх);

· довідку про наявність чи відсутність судимості кожного заявника;

· копію свідоцтва про шлюб, якщо заявники перебувають у шлюбі;

· довідку про заробітну плату або копію декларації про доходи, засвідчену у встановленому порядку.

  • Із десяти сімей дев’ять шукають дівчаток
  • Усі паперові справи можна залагодити протягом одного місяця
  • Зазвичай ініціаторами усиновлення є жінки
  • Відповідно до законодавства України дітей можна всиновлювати з двомісячного віку
  • Тайна усиновлення охороняється законом

Працівники служби у справах неповнолітніх протягом 10 днів роблять обстеження житлово- побутових умов кандидатів в усиновителі. В результаті видають письмовий висновок про можливість чи неможливість бути усиновителями.

У разі отримання позитивного висновку кандидати в усиновителі разом зі спеціалістом служби у справах неповнолітніх розпочинають пошук дитини, як за місцем проживання і по всій території України.

Додатково для пошуку дитини можна звернутися до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дітей при Міністерстві сім’ї, молоді та спорту.

Наверх ↑