Любій матусі

Любій матусі

Мамине свято я зустрічаю

Я для матусі віршика знаю

Я подарунок матусі роблю

Я свою маму дуже люблю!

                            І. Кульска

З теплим весняним вітерцем приходять до нас такі чудові свята, як 8 Березня та день Матері, який святкують у травні. Саме в цей час наші діти з великим хвилюванням та натхненням намагаються передати всю любов, повагу та вдячність матері, бабусі, сестричці, хре­щеній. Напередодні цих свят діти разом з татом, братиком, дідусем готують для своїх рідних жінок різні сюрпризи, приємні дійства, подарунки. Як правило, свята, а особливо присвячені жінкам, не обходяться без квітів. Різнобарвні квіти не тільки приємні для сприйняття, але й пробуджують почут­тя прекрасного, створюють радісний настрій. Популярною весняною квіткою на Україні є тюль­пан. За формою ця квітка нагадує мусульманський головний убір - тюрбан, звідси і назва - тюльпан. Мовою квітів тюльпан - це символ кохання. Найулюбленішою квіткою всіх народів є троянда - символ кохання та ніжності. її називають царицею квітів. Згідно з древньою індійською легендою бо­гиня любові, краси та родючості з'явилася з бутону троянди. Мовою квітів троянда - символ здоров'я і любові. Креативні ідеї ЗІ СВІЖИХ квітів, якщо їх засушити, отримаєте елемент декору. Не стате букет, подарований дорогою людиною, у вазу, а повісьте його на балконі догори стеблами. Через тиждень можна прикрашати кімнату або використовувати квіти для виготовлення ікебани — засушені квіти готові!

Свіжа квітка - це чудово. Але квітка, яку виконала дитина своїми власними руками не менше порадує та зворушить рідних жінок (матусю, бабусю та ін.). Тому радимо чоловікам разом з дітьми викона­ти одну із запропонованих святкових поробок. Це сприятиме активізації творчої фантазії та індивіду­альних здібностей дошкільників, бажання зробити приємне для близьких. У процесі виготовлення листівок ви згодом поміти­те, яку радість малята відчувають у процесі роботи, результатом якої є сюрпризи для близьких людей. Діти стануть більш уважними до вас, більш поси­дючими, урівноваженими, розвиватимуться твор­ча уява, фантазія, а головне - вміння проявляти любов і повагу до старших.

Пропонуємо різні техніки виготовлен­ня квітів із кольорового паперу квад­ратної форми, використовуючи тра­диційні прийоми мистецтва орігамі.

Саме в родинному оточенні дитина навчається бачити, розуміти і цінувати­ усе прекрасне у цьому мистецтві. За допомогою техніки оригамі мож­на відобразити знайомі дітям квіти, листя тощо. Виготовлені квіти будуть чудовим доповненням до оформлен­ня художніх композицій, записників, панно, футлярів, вітальних листівок, прикрас тощо. Під час роботи важ­ливо передати різноманітні форми квітів, їх забарвлення, гармонійне поєднання один з одним за відтінком та розміром.

Найбільш доступним для дітей на початковому етапі є виготовлення тюльпана. Для цього необхідно взяти аркуш паперу квадратної форми червоного, рожевого чи жовтого кольору. Складаємо його по діагоналі. Визначивши середину трикутника піднімаємо вгору правий кут, потім лівий кут. Отримані пелюстки квітки розташовуємо в довільній формі під кутом 45. Стебло та листя отримують, скрутивши смужки зеленого паперу: вузьку - стебло і більш ширшу - листя. З жовтого паперу вистригають тичинки і наклеюють їх у середину квітки.

Гвоздику виготовляють з квадрата червоного, рожевого, білого кольору. Спочатку заготовку складаємо навпіл по діагоналі потім від середини згину складаємо знову навпіл і ділимо ще на три частини . На цій заготовці відмічаємо пелюстку. Тримаючи косий згин правою рукою по лініях вирізаємо. Фігуру розгортаємо наполовину. Бокові половинки пелюсток відгинаємо до верхніх пелюсток .

Для більш рельєфної квітки необхідно з другої заготовки меншого розміру зробити таку ж фігуру і вкласти у згин.

Троянди: квадратний аркуш паперу відповідного кольору складається вдвоє по діагоналі , один гострий кут відгинається від середини згину до протилежної сторони фігури. Потім цю частину наполовину відгинається назад. Другий гострий кут згинається аналогічно. Такий бутон гарно виглядає у сполученні з зеленим кольором стебла і невеликих листочків.

Наверх ↑