Для чого потрібні вітаміни?

Для чого потрібні вітаміни?

Вітамін А (ретинолу пальмітат) необхідний для росту дитячого організму, обміну речовин, регенерації епітелію шкіри. Він забезпечує нормальну діяльність органу зору, підвищує імунітет та стійкість організму до інфекцій.

Вітамін В1 (тіамінмононітрат) бере активну участь в обміні жирів та вуглеводів в процесах передачі нервового імпульсу, впливає на функцію системи травлення, нормалізує утворення та видалення жовчі.

Вітамін В2 (рибофланів) підтримує нормальну зорову функцію, регулює окисно-відновні процеси, бере участь в білковому, жировому та вуглеводному обміні та синтезі гемоглобіну.

Вітамін В6 (піридоксину гідрохлорид) позитивно впливає на стан шкіри, бере активну участь в обміні білків жирів та вуглеводів, посилює імунітет.

Вітамін В12 (ціанокобаламін) необхідний для нормального кровотворення та функціонування системи згортання крові, покращує функцію печінки і нервової системи.

Вітамін С (аскорбінова кислота) підвищує стійкість організму до інфекцій, активізує регенерацію тканин, регулює окисно-відновні процеси, нормалізує процеси кровотворення та згортання.

Вітамін D (холекальциферол) необхідний для формування кісткового скелету, для регуляції обміну фосфору кальцію. Недостатність вітаміну D у дитячому віці призводить до рахіту. Забезпечує стабільне функціонування нервової системи (запобігає виникненню судом).

Вітамін Е (токоферолу ацетат) – антиоксидант, захищає мембрани клітин від пошкодження, покращує утворення еритроцитів, зменшує підвищену проникність та ламкість капілярів.

Вітамін РР (нікотинамід) впливає на вуглеводний та ліпідний обміни.

При недостатності можливі дерматити, стоматити т а інші ураження шкіри та слизової оболонки, а також шлунково-кишкові розлади.

Вітамін В5 (d-пантотенат кальцію) сприятливо впливає на стан шкіри та волосся, покращує апетит, необхідний для нормальної функції серця і нирок.

Наверх ↑